Jasnovidectví (telegnose)

Posledním testovaným uchazečem o milionovou cenu The Sisyphus Prize, byl Ing. Milan Hein. Pan Hein se přihlásil k českému pre-testu pouhé dvě hodiny před ukončením přijímání přihlášek. Pre-test bylo nutné provést co nejdříve, aby pan Hein v případě úspěchu stačil ještě absolvovat konečný test v Bruselu. K testování jeho schopností došlo 2. září 2013.

Ing. Hein je technik, věnující se mimo jiné fenoménu geopatogenních zón. Přihlásil se do Paranormální výzvy hlavně proto, aby ukázal skeptickým fyzikům, že se mýlí nejen v odmítání geopatogenních zón a škodlivosti vyzařování mobilních telefonů, ale také při popírání fenoménu telegnose (jasnovidnosti). Právě tuto schopnost pana Heina měl test potvrdit.

Rozhovor s Milanem Heinem o jeho specializaci naleznete zde:

Milan Hein je přesvědčen o tom, že dokáže na větší vzdálenost vidět pomocí svých mimosmyslových schopností různé věci. Pro potřebu testu připravil prostou pomůcku - jakési papírové „hodiny“ s obvyklým ciferníkem a nastavitelnou ručičkou. Na ručičku „hodin“ a také na jeden z jejich rohů nalepil pan Hein krystal, který „aktivoval“ svými schopnostmi. Díky tomu byl přesvědčen, že svým mentálním zrakem uvidí na jaké číslo je nastavena ručička.

Videozáznam z experimentu

 

Popis pretestu [„Hodinový“ test]

Jak tedy vypadal test samotný? První skupina složená z Milana Heina (uchazeče o cenu), Leoše Kyši (organizátora) a Jakuba Kroulíka (odborníka na podvodné provádění paranormálních jevů, který rovněž zde kontroloval validitu testování) pracovala v izolované místnosti. Druhou skupinu tvořili Lukáš Jelínek (organizátor), Luděk Pekárek (organizátor) a Jaromír Čadka (zástupce pana Heina, který měl kontrolovat, zda test probíhá podle podmínek domluvených s panem Heinem); ti setrvávali ve venkovních prostorách zhruba dvacet metrů od místnosti, v níž seděl pan Hein. Celý test probíhal podle časového klíče. Začal ve 12:30, kdy byla ručička nastavena na první číslo. Nastavení i odečty poloh ručičky probíhaly pravidelně po šesti minutách. Čísla, která skupina s hodinami nastavovala, byla vybrána pomocí generátoru náhodných čísel. Vygeneroval je Lukáš Jelínek v době, kdy skupina s panem Heinem byla již izolována ve sklepě a nemohla se tedy k těmto číslům dostat. Byl tak splněn požadavek dvojitého zaslepení.

Celý test byl ukončen po hodině a půl. Milan Hein během testu několikrát potvrdil, že „vidí“ hodiny s nastavenou ručičkou.

Výsledkem testu byly tedy dva záznamy z obou skupin, jeden záznam s čísly, která byla postupně nastavována a druhý s čísly, která jasnovidně přečetl pan Hein.

Po ukončení testu jsme navíc požádali pozorovatele, specialistu na podvodné provádění paranormálních jevů Jakuba Kroulíka, zda by namátkou z hlavy netipl patnáct čísel, abychom měli výsledek s čím porovnat.

Aby uchazeč o cenu v testu uspěl, musel by být úspěšný alespoň pětkrát z patnácti pokusů, čímž se připouští náhodné uhodnutí s pravděpodobností nepřesahující 1/1000. Testovaný uchazeč o cenu, Milan Hein, uspěl pouze dvakrát, což je v očekávané normě. Stejný výsledek měl i pan Kroulík, který svých patnáct čísel náhodně nadiktoval organizátorům, tedy také dvě čísla z patnácti.

Milan Hein ve dvojitě zaslepeném testu neuspěl.

zdroj: Sisyfos

VÝSLEDKY EXPERIMENTŮ 2013 | VÝSLEDKY EXPERIMENTŮ 2014 | VIDEOZÁZNAMY Z EXPERIMENTŮ PARANORMÁLNÍ VÝZVY
JIŽ OTESTOVANÉ SCHOPNOSTI | DOSUD PŘIHLÁŠENÉ PARANORMÁLNÍ SCHOPNOSTIMONITOROVANÉ FENOMÉNY | PROBĚHLÉ AKCE
ARCHIV

⇧ ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU 

Poodhalíme vám skrytá tajemství.