Muzeum Magie

8.září 2011 Zajímavosti

Reportáž České televize, Toulavá kamera

Věděli jste, že v Jaroměři vzniklo první divadlo kouzel v Evropě? Že právě tohle město může být proto označováno jako kolébka kouzelnictví?

Svět chce býti klamán – Mundus vult decipi – heslo, které přivítá každého příchozího návštěvníka, který se rozhodne navštívit jaroměřské Muzeum magie." (cit. archiv pořadu Toulavá kamera, Česká televize)

Funkci zkušeného průvodce zde vynikajícím způsobem vykonává mistr Jaroslav Zach, jenž je uznávaným kritikem, historikem a hlavně duchovním otcem a strůjcem celého projektu Muzea Magie. Magii a kouzlům zasvětil celý svůj život. Je tedy rozhodně člověkem na svém místě.

Reportáž o Muzeu magie v pořadu ČT Toulavá kamera

Pokud budete mít trochu štěstí, naskytne se vám i příležitosti si zde se skutečnými kouzelníky pohovořit o jejich překrásné a zajímavé práci.

Průvodce Jaroslava Zacha si návštěvníci muzea velice pochvalují pro jeho odbornou znalost. Není tak žádným problémem aby s návštěvníky konzultovat také onu fascinující část muzea, která je věnována okultismu a skutečné magii jako takové, tak jak tu existovala po staletí a bude jistě prolnuta našimi životy i nadále.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY NA WEBU: 

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.