Hypnóza a parapsychologie bývala v ČR na prvotřídní úrovni

18.duben 2014 Zajímavosti

Včera odpoledne, 17. dubna 2014, jsme navštívili vilu vyhlášeného českého hypnotizéra, parapsychologa a léčitele Břetislava Kafky.

Kafkovým domem nás provedl jeho vnuk osobně.

Břetislav Kafka (14. 5. 1891 - 27. 8. 1967) je široké veřejnosti znám především díky knize Nové základy experimentální psychologie. Jedná se o dílo velmi čtivé, plné zajímavých a tajemných hypnotických pokusů. Díky svým invenčním experimentům bývá uznáván za jednoho ze spoluzakladatelů parapsychologie. Prováděnými experimenty se snažil pochopit a nalalézt hranice schopností člověka.

Jak sám Kafka uvádí, na své hypnotické nadání přišel náhodou. Poté se toto nadání snažil na vlastní pěst s mnoha subjekty experimentálně rozvíjel. Zdeněk Rejdák, ve svých vzpomínkách odhaduje, že Kafka při svém experimentování postupně zhypnotizoval celkem asi 15 000 lidí. Z nich si vybral sedm. U těchto sedmi subjektů dlouhodobě testoval telepatické, jasnovidecké, psychokinetické či léčitelské schopnosti a pomocí tréninku je rozvíjel. Říká se, že pokusné osoby bývaly uspané až 14 hodin denně a dokázaly mimo jiné určovat diagnózy nemocných, shodné s lékařskými, a také poradit správnou terapii. Nejspolehlivějším Kafkovým subjektem byl tzv. spící rádce, Eduard Křeček.

Obrázek Břetislav Kafka - parapsychologie
- Břetislav Kafka
Obrázek Krecek Eduard_spící rádce Břetislava Kafky
- Eduard Křeček, nejspolehlivější Kafkovo médium
Obrázek Nové základy experimentální psychologie
- Kafkova nejznámější kniha

Kafka své hypnotizérské schopnosti také rád prezentoval na mnoha veřejných akcích, podobně jako dnešní mentalisté. Při těchto veřejných vystoupeních předváděl užaslému publiku doslova neuvěřitelné experimenty

Rejdák ve svých vzpomínkách dále uváděl, že počátkem 50. let kontaktovali Břetislava Kafku pracovníci ministerstva vnitra a požadovali pomoc jeho jasnovidců při sovětských pokusech s atomovou bombou. Uspaný „subjekt“ Kafkovi řekl, že tajná služba je tak či tak rozhodnuta sochaře i jeho pokusné osoby zlikvidovat. A poradil, aby se vymluvil na nemocné srdce. „Vojenští doktoři zjišťovali, zda Kafka nelže. Vnitro se nastěhovalo do fary naproti jeho vile v Červeném Kostelci a odtud ho celé dny hlídalo. Šestkrát mu poslali provokatéra, jehož on za pomoci uspané osoby vždy odhalil. S jakýmikoli experimenty ovšem musel skončit.

Do dnešních dnů se Kafkův nástupce na českém parapsychologickém poli nenašel. 

Obrázek Kniha Břetislava Kafky - PARAPSYCHOLOGIE
- Kafkova kniha, Parapsychologie
- První přepracované a doplněné vydání
(zpracoval Jaroslav Hofman)
Obrázek Kniha Břetislava Kafky - PARAPSYCHOLOGIE_věnovaná jeho vnukem Jakubu Kroulíkovi
- Kafkova kniha, Parapsychologie
- osobní věnování od vnuka Břetislava Kafky

Stavitel vily Břetislava Kafky se při návrhu budovy inspiroval slavným Andělským hradem v Římě.

Obrázek Atelier Břetislava Kafky v Červeném kostelci Obrázek Atelier Břetislava Kafky v Červeném kostelci Obrázek Atelier Břetislava Kafky v Červeném kostelci Obrázek Atelier Břetislava Kafky v Červeném kostelci

Zajímavé odkazy:

--------------------------------------

Osobnosti Červeného kostelce - vyjímečný psychotronik

Stránky s nabídkou knih Břetislava Kafky

Stránky věnované památce Břetislava Kafky

 

Související články na webu: 

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.