BŘETISLAV KAFKA – 125 LET: OŽIVENÍ ODKAZU BŘETISLAVA KAFKY

12.květen 2016 Zajímavosti

POZVÁNKA NA ZAJÍMAVÉ AKCE V KNIHOVNĚ 

Městská knihovna v Červeném Kostelci věnuje květen 2016 vzpomínce na vyhlášeného hypnotizéra, sochaře a donátora, červenokosteleckého rodáka Břetislava Kafku.

Expozice Oživení odkazu Břetislava Kafky u příležitosti 125. výročí jeho narození bude zahájena v multifunkčním centru ve 3. poschodí knihovny v sobotu 14. května 2016 v 10 hodin za účasti zástupců města červený Kostelec, rodiny B. Kafky, jeho příznivců a pamětníků.

Obrázek Břetislav Kafka_oživení odkazu Břetislava Kafky_pozvánka na besedy

Na zahájení výstavy promluví herec Jiří Klem. Výstava potrvá do konce měsíce května a v jejím rámci proběhnou vzpomínkové programy. Pro veřejnost bude výstava otevřená ve všední dny od 9 do 12 a od 14 do 17 hodin, v sobotu o 9 do 11 hodin a v neděli od 14 do 16 hodin.

Plán připravovaných akcí v Multifunkčním centru v Knihovně v Červeném Kostelci:

(Akce jsou připravovány ve spolupráci Městská knihovna a Vlastivědný spolek)

Navazující akcí je samostatná expozice v Domku Boženy Němcové

Tato samostatná expozice bude umístěna v Domku Boženy Němcové během letní sezóny 2016 (červen - září) s názvem BŘETISLAV KAFKA – 125 LET

(expozice je připravována ve spolupráci Vlastivědného spolku, Městské knihovny a Městského kulturního střediska Červený Kostelec)

Celému cyklu akcí (od 14. 5. 2016 do září 2016) předcházelo

3. 5. 2016 Setkání zástupců regionu Kladské pomezí (Branka, o.p.s.)

Setkání zástupců regionu Kladské pomezí (organizuje Branka, o.p.s.) se uskutečnilo v Městské knihovně Červený Kostelec 3. 5. 2016 od 9:00 hodin. Zúčastnili se zástupci Branky, o.p.s., zástupci IC v regionu, ubytovatelé a novináři (dle pozvánky Branky, o.p.s.).

Součástí této akce bylo i oficiální přejmenování knihovny na „Knihovna Břetislava Kafky Červený Kostelec“.

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.