Sinatrology

2.listopad 2015 Společenské události

Pozvánka na společenskou událost

V prosinci 2015 si celý svět připomene jednu z největších hudebních legend. Swingový král, zpěvák a herec Frank Sinatra by oslavil 100. narozeniny. Jeho fanoušci budou toto kulaté výročí slavit po celém světě a jedny z hlavních vzpomínkových koncertů proběhnou i v Brně, Ostravě a Praze.

Pořadatelé chystají pro diváky řadu specialit včetně exkluzivního sezení přímo na podiu s koktejlovým barem a prvotřídní obsluhou, Casino Falešných hráčů, degustace whisky a doutníků, recordshop a další připomínky nespoutaného života legendy.

SINATROLOGY
Galakoncert k 100. narozeninám Franka Sinatry

Lídr. Zpěvák. Herec. Swingař. Piják. Rošťák. Rváč. Gentleman. Otec. Milenec. Přítel. Jedna z největších postav dvacátého století a hudební historie, Frank Sinatra, nebyl žádný troškař. Všechno muselo být ve velkém stylu, v pohybu. Kamkoli se pohnul, bylo jeho území. A ti, co šli za ním, se od něj mnoho naučili. Obklopil se tou nejpestřejší a nejslavnější sestavou kumpánů, jakou kdy svět viděl – takzvanou Krysí smečkou. Jejími členy byli mezi jinými Dean Martin, Sammy Davis jr., Peter Lawford a Joey Bishop. Smečka okamžitě vstoupila do dějin.

Sinatra byl vždycky ten poslední, který šel spát a první, kdo povolil uzdu temným silám řádění. Byl jádrem svých přátel a blízkých, jádrem, které dodávalo sebevědomí, zametalo pod práh všechny nepříjemnosti a především stanovovalo rytmus a pravidla. „Musíš milovat život, baby,“ říkával, „protože umírání je děsná otrava!“

A právě proto Franku Sinatrovi vzdáme hold přesně tak, jak žil, jak zpíval, jak hrál, jak slavil, zkrátka přesně tak, jak si on sám uměl užívat života.

„To nejlepší teprve přijde!“ Frank Sinatra
ObecniDumSal

Jednu z největších legend hudební historie si v prosinci 2015 připomene celý svět včetně České Republiky. Srdečně Vás tak zveme do Obecního domu, který se stane dějištěm unikátního galakoncertu a jedné z hlavních evropských oslav Frankova 100. výročí narození.

V doprovodu špičkového RTV Big Bandu řízeného Felixem Slováčkem, vzdají svou osobní poctu swingovému králi zpěváci, tanečníci a hudebníci, pro které je Frank Sinatra dodnes jednou z největších inspirací.

„Toto je Frankův svět. My v něm jenom žijeme.“ Dean Martin
BigBandStage

Autorem myšlenky SINATROLOGY a velké hudební oslavy Frankových 100. narozenin je český swingový zpěvák Jan Smigmator, který svou hudební cestu už v počátcích své kariéry spojil právě s odkazem Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Bobbyho Darina a dalších swingových es. Dnes patří k uznávaným evropským vokalistům, kteří swingovou muziku předávají v živé interpretaci dalším generacím a dodávají žánru zcela nový rozměr.

K projektu SINATROLOGY přizval Jan Smigmator své hudební přátele a kolegy z nejrůznějších žánrů a koutů světa. Společně českému publiku představí  originální koncertní show složenou z těch nejslavnějších Sinatrových písní v klasických ale i zbrusu nových aranžmá. Těšit se můžete na písně jako Night And Day, Fly Me To The Moon, I´ve Got You Under My Skin, All Of Me, For Once In My Life, All The Way, Something Stupid, Come Fly With Me, The Lady Is A Tramp, New York, New York, My Way a spoustu dalších.

Frankovy největší hity zazní tak, jak je všichni dobře známe, ale i ve verzích, které zazní ve světové premiéře. Každý z umělců připravil pro tuto show jedinečné pojetí sinatrovské klasiky, vždy podle svého zaměření. 100. výročí narození Franka Sinatry je například velkou výzvou pro houslového virtuoza Pavla Šporcla, který miluje crossover a sinatrovským repertoárem si opět rozšíří své hudební obzory. Jiří Stivín chystá velkou improvizaci na sinatrovská témata, tanečníci z ProjectWINGS zatančí a zastepují v doprovodu big bandu, filipínská hvězda zpěvák Arthur Manuntag vyzve k saxofonovému sólu Markétu Smejkalovou, Felix Slováček si po vzoru duetu otce a dcery Sinatrových střihne klarinetový duet se svým synem Felixem jr. a německý swingař Tom Gaebel spojí své síly se svým českým kolegou Janem Smigmatorem. Podobných neopakovatelných momentů zažijete v koncertním projektu SINATROLOGY nespočet. Už nyní se o české oslavě Sinatrových 100. narozenin mluví jako o jedné z hlavních událostí kulturní sezóny.

Sinatrology – Swingová noc

V den Frankových narozenin 12. prosince budeme pokračovat v sinatrovském stylu až do rána. Americký bar Obecního domu ovládne po skončení galakoncertu atmosféra nočních podniků New Yorku nebo slavných casin Las Vegas. Whisky poteče proudem, ruleta se bude roztáčet, všudypřítomná vůně doutníků, hříšný jazz a přítomnost Falešných hráčů vás přenesou do časů, kdy si Frank ve společnosti svých kumpánů a krásných žen užíval života na plné obrátky. Americký bar se v noci z dvanáctého na třináctého prosince stane místem nových přátelství, setkání s kamarády a hudebními hvězdami show Sinatrology, zkrátka všech, kteří si umí užívat života a po vzoru Franka Sinatry budou tančit, pít, zpívat, bavit se a slavit až do svítání.

„Člověk musí každý den prožít tak, jako by byl dnem posledním.“ Frank Sinatra
ruleta

Program galakoncertu: 12. prosince

19:00 h. – Opening, welcome drink a welcome band

20:00 h. – Galakoncert 1. část (Smetanova síň)

21:00 h. – Přestávka (Sinatrův bar ve foyer, prodej CD hvězd Sinatrology…)

21:20 h. – Galakoncert 2. část (Smetanova síň)

22:30 h. – Setkání s umělci, autogramiáda ve foyer, Sinatrův bar

22:45 h. – Swingová noc (Americký bar, omezená kapacita.

Pro možnost zakoupení vstupenek za 500 Kč kontaktujte prosím oddělení ticketingu – Jakub Teplý tel. 608 969 455, jakub.teply@sinatrology.com nebo Ticketstream

Program galakoncertu: 10., 11. a 13. prosince

19:00 h. – Opening

20:00 h. – Galakoncert 1. část (Smetanova síň)

21:00 h. – Přestávka (Sinatrův bar ve foyer, prodej CD hvězd Sinatrology)

21:20 h. – Galakoncert 2. část (Smetanova síň)

22:30 h. – Setkání s umělci, autogramiáda ve foyer, Sinatrův bar

Program galakoncertu: 13. prosince – odpoledne

14:00 h. – Opening

15:00 h. – Galakoncert 1. část (Smetanova síň)

16:00 h. – Přestávka (Sinatrův bar ve foyer, prodej CD hvězd Sinatrology)

16:20 h. – Galakoncert 2. část (Smetanova síň)

17:30 h. – konec koncertu

Změna programu vyhrazena

Zdroj: http://sinatrology.com/

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.