Falešní Hráči pořádají slavnostní bál v luxusním hotelu SAVOY v Londýně

8.září 2011 Společenské události

V pondělí 12. 9. 2011 se v Londýně uskuteční jedna z nejprestižnějších událostí britské společenské sezony. Produkcí této prestižní akce byl pořadateli (tradiční společností The London Season) pověřen tým umělecké show Falešní hráči z ČR, vzhledem ke svým zkušenostem s pořádáním podobných akcí v minulosti. 

Hotel Savoy - byl nazýván jako "nejslavnější hotel v Londýně" a také dnes zůstává synonymem té nejvyšší prestiže a luxusu. Jeho 268 pokojů a apartmá skýtá nádherný panoramatický výhled na řeku Temži. Pobývalo zde mnoho slavných osobností a jeho kuchyně je vyhlášená svojí kulinářskou kreativitou a vynalézavostí. Právě nyní prochází pětihvězdičkový hotel nákladnou rekonstrukcí ve výši 100 milionů liber, která má být dokončena v průběhu roku 2012.
 
Celý článek a video z archivu České televize zde...
Něco málo z historie hotelu Savoy. "Byl postaven v roce 1889 jako hotel pro hosty stejnojmenného úspěšného divadla. V té době nabídl luxusní ubytování nejvyšší kvality,"  V londýnské čtvrti Westminster nechal hotel postavit Richard D'Oyly Carte, majitel přilehlého divadla Savoy. Jeho jméno souvisí s historií místa, které v roce 1246 věnoval král Jindřich III. vévodovi Petru Savojskému. Dnes jej vlastní saúdský princ Valíd bin Talál.
 
Hotel rád navštěvoval Oscar Wilde, přebýval tu i Claude Monet. V roce 1965 v něm bydlel Bob Dylan a v přilehlé uličce filmoval svůj klip k písni Subterranean Homesick Blues. Na hebkých poduškách jeho pokojů ve stylu art deco spočinuli mimo jiné The Beatles, U2, Led Zeppelin, Enrico Caruso, Charlie Chaplin, Frank Sinatra, Laurence Olivier, Judy Garlandová, Elton John, Elizabeth Taylorová, The Who, Jimi Hendrix nebo Marilyn Monroe.
 
(zdroj - archiv České Televize)

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.