Výzva o MILION EURO

7.září 2013 Paranormální výzva

V červnu letošního roku byli Falešní hráči v čele s Jakubem Kroulíkem osloveni Českým klubem skeptiků s nabídkou spolupráce na velmi zajímavém projektu nazvaném “The Sisyphus Prize” - výhra  €1 000 000.

 

Podobné projekty již poměrně dlouhou dobu existují v zahraničí. V jejich čele stojí většinou profesionální kouzelníci jako "lovci podvodníků a šarlatánů", kteří vydělávají na hlouposti a víře lidí. Mediálně nejznámější je pravděpodobně výzva kanadsko-amerického kouzelníka, jménem James Randi, nazvaná One Million Dollar Paranormal Challenge.

 

Nyní byla poprvé v historii podobná výzva uveřejněna i v České republice. Čeští skeptici se připojili k výzvě o odměnu jeden milion euro, kterou nabídl belgicko-vlámský skeptický klub SKEPP ve spolupráci s evropskou skeptickou společností ECSO. Částku €1 000 000 předem deponoval na jedno belgické notářství anonymní donátor. O tuto luxusní částku se tak mohl v prakticky celé evropě (Belgie, Česká republika, Německo, Estonsko, Maďarsko, Itálie, Polsko, Španělsko, Švédsko, Holandsko a Velká británie) ucházet každý, kdo je schopný prokázat za přísných kontrolovaných podmínek paranormální schopnosti (věštění, jasnovidnost, senzibilita, psychická diagnostika, telepatie, levitace, telekineze, materializace, proutkaření a pod.)

Obrázek Výzva o milion euro za paranormální jev

 

Protože prakticky vše z výše uvedeného výčtu zvláštních schopností můžete na vlastní kůži zažít při vystoupení Falešných hráčů na vašem firemním večírku a vše v jejich provedení vypadá jako nespochybnitelná realita, jsou těmi pravými pozorovateli i pro projekt, jako je tento.

Falešní hráči se při pozorování nepřiklání ani jedné ze stran, naopak, dbají na spravedlivá pravidla pro obě zúčastněné strany (nedůvěřivé skeptiky i přihlášené adepty o milion euro). O výsledcích testů "Miliónové ceny" se dozvíte více na oficiálních stránkách Českého klubu skeptiků Sysifos nebo na přednášce z cyklu Věda kontra iracionalita, která se koná v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin ve středu 18.9.2013.

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.