Trezor Paranormální výzvy s tajným obsahem je do 20. března vystaven v OC Nový Smíchov

2.leden 2015 Paranormální výzva

Pozvánka na akci pro veřejnost

Víte, co je v trezoru? Kdo uhádne všechny tři předměty, získá sto tisíc!

Tři měsíce bude v pražském Obchodním centru Nový Smíchov vystaven trezor, v němž jsou umístěny tři krabice s neznámými předměty. Tomu, kdo správně určí všechny tři tyto předměty, bude vyplaceno 100 000 Kč (sto tisíc korun českých).

Krásný, historický trezor, který byl vyroben firmou Becher und Hildesheim, Wien a který pro tuto akci zapůjčila firma HB SAFE, je v obchodním centru (OC) umístěn hned naproti hlavnímu vchodu do OC za informačním stánkem pro návštěvníky. Trezor je umístěn ve skleněné vitríně od společnosti ZÁPŮJČKA.CZ tak, aby si ho bylo možné prohlédnout ze všech světových stran, je uzamčený třemi různými bezpečnostními zámky a uvnitř jsou umístěny tři papírové krabice. V každé z nich je ukryt nějaký předmět. Stotisícovou odměnu získá ten, kdo správně všechny tři předměty uzamčené v trezoru identifikuje.

Obrázek Obchodní centrum Nový Smíchov

V roce 2014 jsme se v Paranormállní výzvě setkali a hovořili s mnoha osobami, které věří, že mají jasnovidecké schopnosti. Zde mají otevřenou příležitost své schopnosti demonstrovat v jednoduchém testu. Rádi poznáme někoho, kdo paranormální schopnosti má a dovede tedy přímo jasnovidecky do trezoru „nahlédnout“.

Své štěstí nebo intuici však může prověřit kdokoliv z vás. Přes webový formulář, na našich stránkách mohou návštěvníci OC i široká veřejnost posílat své tipy. Po odeslání formuláře budou vaše tipy pravidelně zveřejňovány zde na webu.

Obrázek Jaké předměty jsou v trezoru v OC Nový Smíchov?

Tajemný trezor byl do Obchodního centra Nový Smíchov umístěn v pátek 19. prosince v 10:00 hodin v rámci projektu Paranormální výzvaněmž se spojili odborníci na podvodné provádění paranormálních jevů (Falešní hráči) a Český klub skeptiků Sisyfos při Akademii věd.

Tři klíče, tři předměty

Do trezoru jsme 19. prosince v 10 hodin dopoledne umístili tři označené, zapečetěné, papírové krabice s tajným předmětem v každé z nich. Ti, kteří vybrali a vložili předměty do krabic, svou volbu nikomu nesdělí. Ostatně, pokud by kdokoliv prozradil, co se skrývá v jeho krabici, zbývá ještě pro bezpečnost tajemství obsahu zbylých dvou krabic (pro vyplacení odměny je nutné správně určit obsah všech tří krabic).

Kdo vybral a uložil do trezoru předměty

Jednu krabici do trezoru uzamknul Leoš Kyša (zástupce Klubu skeptiků Sisyfos), druhou krabici do trezoru uložil donátor akce Václav Dejčmar a třetí krabici s tajným obsahem dodal zástupce Falešných hráčů Jakub Kroulík, který dohlíží na férovost testování v rámci Paranormální výzvy.

Obrázek Jakub Kroulík, Václav Dejčmar, Leoš Kyša - umístili trezor Paranormální výzvy do Obchodního centra Nový Smíchov  Obrázek Krabice umístěné do trezoru Paranormální výzvy

Každý z těchto zástupců si po uzamčení trezoru odnesl a uschoval jeden klíč. Trezor tak bude možno otevřít pouze pokud se sejdou všechny tři zainteresované strany.

Vložení předmětů do trezoru a jeho otevření po třech měsících 

Vložení předmětů do trezoru proběhlo za přítomností médií. Stejně tak proběhne i slavnostní otevření trezoru. 

Obrázek TV Prima natočila o Paranormální výzvě reportáž do hlavních zpráv  Obrázek Jakub Kroulík, Václav Dejčmar, Leoš Kyša - vkládají papírové krabice do trezoru Paranormální výzvy v OC Nový Smíchov.

Trezor bude otevřen v pátek 20. 3. 2015 v 10:00 dopoledne. Ihned po otevření trezoru budou transparentně otevřeny včechny tři papírové krabice, které byly po celého čtvrt roku uzamčeny uvnitř a veřejnost bude konečně seznámena s jejich obsahem - s "tajemnými předměty", okolo kterých celé tři měsíce denně procházelo cca 65 000 návštěvníků Obchodního centra Nový Smíchov.

Protože historický trezor volně stojí s prostotách obchodního centra, bylo nezbytné jej pro každý přípat pojistit. Pojištění zajistila společnost PARTNERS.

Parametry trezoru

Vystavený historický trezor, vyrobený firmou Becher und Hildesheim, Wien, je 78 cm vysoký, na šířku má 62 cm. Hluboký je 39 cm a váží 300 kilogramů. Má dvojité ocelové stěny napěchované popelem, který jednotlivé stěny odděluje a uchrání obsah trezoru i před případným požárem. Trezor obsahuje 3 různé bezpečnostní zámky. Pro otevření je tedy bezpomínečně nutné třech klíčů. Vzhledem k rozměrům a váze není přemístění takovéto břemena jednodchá záležitost a vyžaduje to práci odborníků na stěhování trezorů. Převoz a instalaci trezoru proto zajistila specializovaná firma Stěhování HORA.

Obrázek Trezor Paranormální výzvy v OC Nový Smíchov  Obrázek Trezor Paranormální výzvy v OC Nový Smíchov

Komu bude vyplacena odměna

Odměna 100 000 Kč bude vyplacena té osobě, která správně určí všechny tři předměty. Správně určit kdo do trezoru který předmět vložil, není pro vyplacení výhry nezbytné. V případě, že více osob správně určí všechny tři předměty v trezoru, odměnu si mezi sebou rozdělí rovným dílem.

Možnost zaslat nám svůj tip, jaké předměty se skrývají v trezoru končí 19.3.2015 v 10:00 hodin. Poté budou všechny zaslané tipy vystaveny na webu, aby si mohl každý ihned po otevření trezoru zkontrolovat výsledky a zjistit, zda či kdo správně identifikoval všechny tři předměty v trezoru. 

Přijďte se do Obchodního centra Nový Smíchov na trezor podívat.
Pověřte si své schopnosti či jen vyzkoušejte štěstí. 

Obrázek Trezor Paranormální výzvy v OC Nový Smíchov Obrázek Trezor Paranormální výzvy v OC Nový Smíchov

Foto: Ondřej Neff + archiv Paranormální výzvy

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.