Paranormální výzva navýšila odměnu

25.duben 2014 Paranormální výzva

Ve čtvrtek 24. 4. 2014 proběhla v pražském Rock Café první tisková konference Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos. Nabízená odměna byla navýšena o 1 000 000 Kč.

[Tisková zpráva ke stažení zde.]

Václav Dejčmar, hlavní donátor Paranormální výzvy, se přímo zde na tiskové konferenci, rozhodl navýšit odměnu o 1 000 000 Kč pro účastníky, kteří budou schopni svými mimořádnými schopnostmi pokořit kritérium náhody 1:10 000. Na základě tohoto rozhodnutí, které Dejčmar oznámil ČTK, Český klub skeptiků Sisyfos nabízí od 1. 5. 2014 ve spolupráci s dobrovolnými donátory v čele s Václavem Dejčmarem částku ve výši 1 020 000 Kč té osobě, která v kontrolovaném dvojitě zaslepeném experimentu prokáže existenci paranormálních schopností, respektive takových schopností, které jsou podle současných vědeckých poznatků nemožné.

K navýšení odměny se může dále přidat každá fyzická nebo právnická osoba, která se v čestném prohlášení (od částky 10 000 notářsky ověřeném) zaváže do jednoho měsíce vyplatit přislíbenou částku tomu, kdo překoná stanovenou hranici úspěchu.

Seznam donátorů naleznete ZDE

Vzhledem k výraznému navýšení odměny byla výzva upravena jako dvoukolová. V prvním kole je stanovena hranice úspěchu 1:1000. Tomu, kdo hranici překoná, budou vyplaceny zpět náklady na experiment stanovené ve smlouvě. Účastník, který projde prvním kolem, postupuje do kola druhého. V něm je kritérium úspěchu nastaveno na 1:10 000. Pokud uchazeč projde i druhým kolem, bude mu do jednoho měsíce vyplacena milionová odměna.

Český klub skeptiků Sisyfos ve shodě se světovým skeptickým myšlením zachovává přístup otevřené mysli k fenoménům, které věda považuje za krajně nepravděpodobné nebo nemožné, a nebrání se dát prostor osobám, v tyto fenomény věřící, je prokázat za podmínek dvojitě zaslepeného kontrolovaného experimentu.

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.