Aktivita Paranormální výzvy - test třetího uchazeče proveden

13.březen 2014 Paranormální výzva

Dnes, 13.3.2014, se konalo testování třetího zájemce o prověření schopností, které věda dosud považuje za nemožné. Tým paranormální výzvy otestoval dvojitě zaslepeným experimentem renomovaného proutkaře, hledače vody a geopatogenních zón, pana Josefa Škodu.

Na stránkách Paranormální výzvy na sociálních sítích Facebook a Google+ jsme vás informovali o připravovaném testování proutkaře pana Josefa Škody, o jehož práci byla natočena reportáž na Českém rozhlase, pořadu Rozhlasová apatyka (záznam z archivu pořadu naleznete zde). V tomto pořadu pan Škoda hovořil o jednoduché metodě, která dokáže za pomoci "odrušovače" zaručeně odrušit nalezené geopatogenní zóny. Pan Škoda inspirovaný odvahou, kterou prokázal jako první v ČR a SK pan Stanley Bradley, se přihlásil na prověření jeho metody v nezávislém testu Paranormální výzvy. Specifikoval organizačnímu týmu všechna kritéria důležitá pro úspěšnost jeho metody a na základě všech získaných podkladů byl stanoven podrobný popis experimentu (odsouhlasený panem Škodou i týmem Paranormální výzvy), podle kterého byl test proveden.

Celý experiment byl prováděn opět v Praze na Vinohradech. Proutkař pan Škoda si s sebou přivezl z Pardubic dva své kolegy. Kolegové pana Škody, pánové Jiří Kauder a Lubomír Hlisník zde byli proto, aby na celý experiment pozorně dohlíželi a stvrdili tak poctivost jednání všech účastníků testu, případně aby upozornili na nedodržení stanovených pravidel. Za organizační tým Paranormální výzvy se testování účastnili Lukáš Jelínek (Sisyfos), Leoš Kyša (Sisyfos), Ondřej Neff (nezávislý pozorovatel a novinář) a Jakub Kroulík (nezávislý pozorovatel, specialista na podvodné provozování paranormálních jevů).

Experiment se konal v podzemním protiatomovém krytu. Započal v 11:00 a trval necelé tři hodiny. 

Závěrem:
Testování Josefa Škody dne 13.3.2014 proběhlo přesně podle popisu uvedeného ve smlouvě.

Obrázek Proutkař Josef Škoda při provádění dvojitě zaslepeného experimentu. Obrázek Odkrytí výsledků testování třetího uchazeče.

Foto: Ondřej Neff

Experiment dopadl takto:
Pan Škoda správně určil přítomnost odrušovače ve 14 z třiceti případů, nebyla prokázána účinnost odrušovače patogenních zón, tudíž ani tvrzená schopnost pana Škody detekovat zónu.

Videozáznam z testování bude v dohledné době na našich stránkách zde.

Znáte-li někoho s pozoruhodnými schopnostmi, doporučte té osobě Paranormální výzvu!

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.