Akce pro veřejnost Ministerstva financí ČR

2.říjen 2016 Firemní večírky

Poprvé v historii měla česká veřejnost možnost navštívit a prohlédnout si zajímavé prostory Ministerstva financí ČR, kde od roku 1921 úřaduje ministr financí.

Zhruba dvouhodinové komentované prohlídky budovy se zúčastnilo 1322 návštěvníků. Zájem byl ale mnohonásobně větší. Návštěvníkům prohlídky se nejvíce líbila interaktivní prezentace Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi (odbor 34), jejíž součástí byli Falešní hráči

Budova Ministerstva financí ČR v Letenské ulici na Malé Straně byla ve středu 28. 9. 2016 otevřena návštěvníkům z řad veřejnosti. Návštěvníci dne otevřených dveří si mohli poprvé v historii Ministerstva financí prohlédnout zajímavé a architektonicky cenné prostory budovy. Mohli se také osobně podívat do kanceláří a zasedaček, ve terých ministr financí a jeho spolupracovníci pracují a zároveň se seznámit s agendou celého resortu.

 

Pro návštěvníky byl připraven interaktivní doprovodný program

Doprovodný program zahrnoval například prohlídku historických bankovek a dluhopisů ze Státní tiskárny cenin, byla zde možnst si na připravené pokladně elektronicky zaevidovat tržbu nebo si zahrát svůdnou hru Skořápky s Falešným hráčem, který návštěvníkům předvedl, že nejlepší je hazard za skutečné peníze vůbec nehrát.

Obrázek Hra Skořápky na dni otevřených dveří na Ministerstvu financí ČR Obrázek Hra Skořápky - Den otevřených dveří na Ministerstvu financí ČR

Návštěvníci akce hru s Falešným hráčem milovali. S každou další hrou v jejich hlavách rostla otázka - jak to, že i když bedlivě sledovali hru, přesto v ní prohráli všechny zapůjčené bankovky. Zajímalo je, v čem je ten dokonalý trik, který Falešní hráči používají při hře.

Obrázek Hlavně muže, kteří bedlivě sledovali hru a přesto v ní prohráli všechny zapůjčené bankovky, zajímalo, v čem je ten dokonalý trik, který Falešní hráči používají při hře.

Hře Skořápky neodolal ani ministr financí Andrej Babiš a několik her si Falešným hráčem přišel zahrát. 

Obrázek Hře Skořápky neodolal ani ministr financí Andrej Babiš a několik her si Falešným hráčem přišel zahrát

Obrázek Andrej Babiš prohrál na skořápkách Obrázek Andrej Babiš hraje skořápy na Ministerstvu financí ČR

Prohlídka byla zakončena v přilehlých Vojanových sadech, kde byla pro návštěvníky připravena ukázka vybavení, služebních psů a činnosti Celní správy.

Zdroj: http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2016/avizo-ministerstvo-financi-otvira-sve-br-26152

Vytisknout článek

Poodhalíme vám skrytá tajemství.